Bavlněné povlečení

české bavlněné povlečení

Největší stálicí mezi povlečeními je bavlněné povlečení. Jedná se o nejoblíbenější a nejprodávanější typ povlečení. Jak už samotný název vypovídá, povlečení je vyrobeno ze 100% bavlněného plátna a to bez jakékoliv další úpravy jako je česání a podobně.

Co to ta bavlna vlastně je?

Bavlna je přírodní materiál, což znamená, že bavlněná vlákna jsou získávané z přírody a to ze semen bavlníku. Bavlník je jednoletá keřovitá rostlina, u které se po odkvětu vytvoří pukající tobolky skládající se z většího počtu dlouze vlnatých semen - chomáčků bavlny. Následně dochází ke sklizni a to buď ručně nebo strojově.

Bavlna se pěstuje ve více než 80 zemích světa, avšak největší produkce připadá Indii, Číně a USA. V Česku se bavlna nepěstuje.

# Země Produkce bavlny v roce 2019 (v tunách)
1. Indie 5 879 000
2. Čína 4 953 000
3. USA 3 738 000
4. Pákistán 1 676 000
5. Brazílie 1 529 000
6. Austrálie 914 000
7. Uzbekistán 811 000
8. Turecko 697 000
9. Turkmenistán 288 000
10. Burkina Faso 283 000

Bavlnavšestranné využití, je využíváná jak v oděvním průmyslu při výrobě triček, mikin, spodního prádla, tak také při výrobě bytového textilu, například při výrobě utěrek, ručníků, ubrusů a také ložního povlečení. Když se rozhlédnete kolem sebe, určitě vidíte spousta výrobků z bavlny.

Proč je bavlněné povlečení tak oblíbené?

Povlečení ze 100% bavlny je oblíbené nejen díky tomu, že je cenově dostupné téměř pro každého, ale hlavně díky dalším důležitým vlastnostem. Mezi hlavní výhody bavlněného povlečení patří prodyšnost. Bavlna je totiž příjemný přírodní materiál a výborně odvádí pot. Je také vhodné pro alergiky. Pokud je povlečení ušité z kvalitní bavlny, je poté zárukou vysoké kvality s dlouhou životností.

Oblíbenost tohoto povlečení roste také tím, že je na trhu široká nabídka bavlněných povlečení v mnoha různých vzorech. Svou oblibu si však získali i jednobarevné povlečení, které můžete dokonale sladit s Vaším interiérem a jeho doplňky.

Hledáte kvalitu? Kupujte bavlněné povlečení od českého výrobce!

Bavlněný materiál je sám o sobě zárukou kvality. Avšak aby bylo kvalitní povlečení, záleží na kvalitě použité bavlny a také na kvalitě šití. Pokud hledáte povlečení, pod kterým se Vám bude příjemné spát a které Vám dlouze vydrží, rozhodně s tímto materiálem povlečení neuděláte chybu, pokud zakoupíte povlečení od českých výrobců. Ve většině případech je české povlečení zárukou vysoké kvality.

Představení nových vzorů českého bavlněného povlečení z e-shopu Goldea.cz

Internetový obchod Goldea.cz pravidelně do své nabídky zařazuje nové vzory českého bavlněného povlečení. My Vám tak představujeme několik novinek z nabídky tohoto e-shopu.