Flanelové povlečení

Flanel je bavlněná látka, která je na dotyk měkká a hebká, a hlavně i příjemně hřejivá. Nejčastějšími výrobky z flanelu jsou košile, pyžama a povlečení. Ze zmíněných výrobků nás však nyní nejvíce zajímá flanelové povlečení. Jedná se o 100% bavlněné povlečení, přičemž oproti klasickému bavlněnému povlečení je flanelové povlečení ušité z hustě tkaného bavlněného plátna o vyšší gramáži. Totto plátno je navíc speciálně upraveno tzv. česáním (kvalitní povlečení bývají dvakrát česané). Díky této úpravě je dosaženo charakteristkých vlastností flanelu, které uvádíme výše.

Hledáte-li vhodný typ povlečení pro chladnější období roku, Vaše volba by měla padnout na hřejivé povlečení z flanelu. Pokud chcete opravdovou kvalitu, doporučujeme tento druh povlečení nakupovat výhradně u specializovaných prodejců českého bytového textilu, ať už v kamenných prodejnách či internetových obchodech. Investice do kvality se vám v tomto případě mnohonásobně odvděčí, protože flanel je jednou z nejlepších variant právě pro chladné zimní noci.

Tak jako klasické bavlněné či krepové povlečení, i tento druh povlečení můžete zakoupit v běžných rozměrech (od dětských variant přes prodloužené jednolůžko až po francouzské ložní povlečení na dvoulůžko). Nevýhodou u tohoto typu povlečení je většinou menší výběr, a tak ne vždy najdete přesně Vámi požadovaný vzor či barevný odstín povlečení. Údržba povlečení je obdobná jako u bavlněného povlečení.