Flanelové povlečení - Pro jaké období je ideální?

Flanelové povlečeníFlanel je bavlněná látka, která je na dotyk měkká a hebká, a hlavně i příjemně hřejivá. Nejčastějšími výrobky z flanelu jsou košile, pyžama a povlečení. Ze zmíněných výrobků nás však nyní nejvíce zajímá flanelové povlečení. Jedná se o 100% bavlněné povlečení, přičemž oproti klasickému bavlněnému povlečení je flanelové povlečení ušité z hustě tkaného bavlněného plátna o vyšší gramáži. Toto plátno je navíc speciálně upraveno tzv. česáním (kvalitní povlečení bývají dvakrát česané). Díky této úpravě je dosaženo charakteristických vlastností flanelu, které uvádíme výše.

Flanelové povlečení je ideální volbou v zimě

Hledáte-li vhodný typ povlečení pro chladnější období roku, Vaše volba by měla padnout na hřejivé povlečení z flanelu. Pokud chcete opravdovou kvalitu, doporučujeme tento druh povlečení nakupovat výhradně u specializovaných prodejců českého bytového textilu, ať už v kamenných prodejnách či internetových obchodech. Investice do kvality se vám v tomto případě mnohonásobně odvděčí, protože flanel je jednou z nejlepších variant právě pro chladné zimní noci.

Tak jako klasické bavlněné či krepové povlečení, i tento druh povlečení můžete zakoupit v běžných rozměrech (od dětských variant přes prodloužené jednolůžko až po francouzské ložní povlečení na dvoulůžko). Nevýhodou u tohoto typu povlečení je většinou menší výběr, a tak ne vždy najdete přesně Vámi požadovaný vzor či barevný odstín povlečení. Údržba povlečení je obdobná jako u bavlněného povlečení.