Jak vybrat povlečení do dětské postýlky

Čím menší je dítě, tím víc se dá říct, že je postýlka celý jeho svět. Kvalita matrace, povlečení, barvy, kterými je obklopeno a materiály, které jej zahalují, do značné míry ovlivňují vývoj dítěte. Děti potřebují dostatek kvalitního spánku. Postarejte se o to, aby mělo vaše dítě to nejlepší, co mu můžete dát.

Materiál dětského povlečení
Dětské povlečení

Nejlepším materiálem pro dětské povlečení je 100% bavlna. Nejenom, že je možné ji prát na vysoké teploty okolo 60 nebo dokonce 95 °C (a tím ničit bakterie, viry a roztoče), ale na trhu existuje spousta druhů bavlny právě s atestací pro výrobu dětského příslušenství. Zejména proto, že malé děti často ochutnávají všechno okolo, je důležité, aby povlečení prošlo všemi zdravotními atestacemi. Dětské povlečení z internetového obchodu Goldea.cz má například certifikát ČESKÁ KVALITA a OEKO-TEX Standard 100. Tyto certifikáty zajišťují nezávadnost vůči lidskému zdraví i životnímu prostředí. Na bavlně také oceníte její savost a prodyšnost. Děti se tak nebudou potit a nebudou trpět opruzením.

Co se týče prostěradel, je častým materiálem také froté (bavlna s příměsí polyesteru) a jersey (bavlna s příměsí elastanu). Tyto materiály dobře obepínají matraci a mají vysokou pružnost.

Potisk a vzory povlečení

Dětské povlečeníZejména větší děti, které začínají objevovat svět okolo sebe, už dávají najevo vztah k potiskům, jež mají na povlečení. Barvy jsou také důležité. Potřebujeme uklidňující jemné pastelové barvy, které děťátko neruší a dovolí mu klidně odpočívat. 

Veselé vzory často pomáhají dětem usnout; děti si prohlíží zvířátka nebo květinky tak dlouho, dokud je tato meditace neukolébá. Nic nemůžete zkazit ani příjemnou nerušivou pastelovou barvou. Oddělování chlapeckých a dívčích barev je už klišé. Uklidňujícím dojmem působí například zelená a modrá.

Rozměry dětského povlečení

Matrace do dětských postýlek se nejčastěji vyrábějí v rozměrech 60 x 120 a 70 x 140 cm. V těchto rozměrech poptávejte i prostěradlo. Dbejte na správné přeměření matrace. Malé prostěradlo matraci svíjí a prohýbá.Rozměrům matrace musíte přizpůsobit i rozměry lůžkovin a poté samozřejmě rozměry povlečení.