Výroba povlečení

Výroba ložního povlečení se výrazně projevuje na výsledné kvalitě samotného výrobku. Na trhu se setkáváme s několika různými jakostmi nabízeného ložního povlečení. Rozdíl v kvalitě můžete poznat již podle prodejní ceny, pokud je nabízené povlečení výrazně levnější než u ostatních prodejců, bude se pravděpodobně jednat o výrobek z nekvalitních materiálů. Všeobecně doporučujeme kupovat zboží od tuzemských výrobců.

Vhodný výběr látky na povlečení

Celý výrobní proces začíná vhodným výběrem materiálu povlečení, protože ta určuje, jestli bude výrobek prodejný nebo ne. Pro výrobu ložního povlečení se využívají především bavlněné látky a poslední dobou se dostávají do povědomí také ložní povlečení z mikrovlákna. Mezi vzory jsou dlouhodobě nejoblíbenější různobarevné puntíky na bílém nebo béžovém podkladu. Kategorii dětského ložního povlečení poté dominují vzory zvířátek, jako jsou například sovičky nebo Jungle.

Výhody a nevýhody bavlněných látek

Bavlněné ložní povlečení je stále velmi oblíbené a to hlavně díky vlastnostem materiálu, které umožňují, aby povlečení dýchalo a zákazník se tak nepotil. Bavlněné povlečení se dělají ve dvou základních variantách a to jsou hladká bavlna a krep. Krepové povlečení lidé vyhledávají především proto, že se nemusí žehlit a ušetří tak spoustu času. Zastánci rovného a uhlazeného interiéru však nedají dopustit ani na klasickou hladkou bavlnu.

Luxusní úpravy bavlněného povlečení

Pro náročné zákazníky jsou tady další bavlněné varianty a to jsou damašek, satén a flanel. Každý je specifický něčím jiným, damašek se v bílé barvě využívá především v hotelech a penzionech. Flanel se vyznačuje svou hřejivostí, proto se doporučuje hlavně pro využití v zimních měsících. Satén se vyznačuje především svým luxusním vzhledem.

Povlečení z mikrovlákna

Tento druh povlečení se doporučuje především do zimních měsíců, protože je materiál příjemně hřejivý. K dostání jsou jak klasické mikrovláknové povlečení nebo také luxusní úprava mikroflanel, který zaručuje nejvyšší možný komfort spánku. Povlečení z mikrovlákna je vyrobeno ze 100% polyesteru a je vhodné i pro alergiky.